تبلیغات
خاکریز سایبری بوتراب - مطالب مرداد 1392
 
خاکریز سایبری بوتراب

4693_img

دانلود رایگان نرم افزار مذهبی مقتل الشمس: سابت دانلود نرم افزار مذهبی موبایل ورایانه اسلامی اینبار دانلود رایگان نرم افزار مذهبی مقتل الشمس را برای دانلود شما اماده کرده است برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمایید با تشکر از سایت قائمیه اصفهانادامه مطلب


نوع مطلب : دانلودستان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دانلودEstekhareh Quran نرم افزار فارسی استخاره قرآن

در این پست وب سایت میهن دانلود نرم افزار استخاره با قرآن  را برای دانلود رایگان شما کاربران محترم آماده کرده ایم. این برنامه توسط یکی از هموطنان ایرانی ساخته شده که به صورت کاملآ رایگان می باشد. این نرم افزار به گونه ای طراحی شده که از بین تمام سوره ها و آیه ها ی قرآن فقط یک آیه را به صورت تصادفی انتخاب می کند.
جهت دانلود و خواندن توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...

ادامه مطلب


نوع مطلب : دانلودستان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
گروه مجلات همشهری در پنجاه و چهارمین شماره مجله دیپلماتیك خود، به بازخوانی رهنمودهای حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره «بیداری اسلامی» پرداخته است.
این ویژه‌نامه كه با نام «ساحت بیداری» منتشر شده، شامل مجموعه‌ای از گزیده بیانات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در رابطه با بیداری اسلامی به همراه تحلیل كارشناسان و صاحب‌نظران در همین زمینه است.
نسخه پی‌دی‌اف [PDF] این كتاب از اینجا و با حجم 8 مگابایت در دسترس علاقمندان قرار دارد.
نوع مطلب : امام خامنه ای (مدظله)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

* جلسه خانوادگی قرآن
همه‌چیز درباره‌ی آشنایی آیت‌الله سید علی خامنه‌ای با قرآن از خانه‌ی پدری و از دوران كودكی آغاز شده است: «من اولین نغمه‌های خوش قرآن را از حنجره‌ی مادرم شنیدم.»۱ «دور او جمع می‌شدیم و می‌نشستیم و ایشان قرآن را با صوتی خیلی شیرین و دلپذیر برای ما می‌خواند و آیاتی از آن را ترجمه می‌كرد.»۲ بانو خدیجه میردامادی داستان‌های انبیاء الهی و قصه‌های قرآن را برای كودكانش تعریف می‌كرد و مراقب بود دقیقاً همان‌گونه بگوید كه قرآن گفته. شیرینی معارف الهی با محبت مادرانه، خوراك كامل و گوارایی بود برای روح كودكان.

* جلسات آموزش قرائت
آقا سیدجواد خامنه‌ای -پدر علی‌آقا- برای آشنایی بیشتر دو پسرش با قرآن، آن‌ها را نزد دو استاد قرائت قرآن ‌برد. ابتدا نزد حاج رمضان بنكدار، از قاریان قرآن مشهد رفتند. پس از چند ماه شاگردی، حاج رمضان گفت كه ترقی كرده‌اید و دیگر من نمی‌توانم به یادگیری بیشتر شما كمك كنم. استاد بعدی «ملاعباس» بزرگترین استاد قرائت قرآن مشهد بود. شاگردها پشت رحل‌هایی كه دور اتاق چیده شده بود می‌نشستند. همه‌ی حاضران قرآن می‌خواندند، هر یك نیم‌صفحه. ملاعباس هم می‌خواند. علی‌ آقا تمام قواعد تجوید را از او فراگرفت.

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/7332/H/khamenei-mashad-khaneyepedari.jpghttp://farsi.khamenei.ir/ndata/news/5467/H/139103192327080296_5467.jpg


ادامه مطلب


نوع مطلب : امام خامنه ای (مدظله)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
توصیه‌های كاربردی رهبر انقلاب درباره نماز كه در بیاناتشان به آن پرداخته‌اند.

اهمیت نماز را باید به‌درستی فهمید. این كه فرموده‌اند: اگر نماز در درگاه خداوند، مقبول افتد، دیگر خدمات و زحمات نیز پذیرفته شده و اگر نماز مردود باشد، هرچه جز آن نیز مردود گشته است، حقیقتی بزرگ را به ما می‌نمایاند. آن حقیقت این است كه اگر در جامعه‌ی اسلامی نماز در جایگاه شایسته‌ی خود قرار گیرد، همه‌ی تلاش‌های سازنده‌ی مادی و معنوی، راه خود را به سمت و سوی آرمان‌ها می‌گشاید و جامعه را به نقطه‌ی مطلوب آرمانی اسلام می‌رساند و اگر از اهمیت نماز غفلت شود و نماز مورد بی‌اعتنایی قرار گیرد، این مسیر به‌درستی طی نخواهد شد و تلاش‌ها و مجاهدت‌ها تأثیر لازم را در رساندن به قله‌ای كه اسلام برای جامعه‌ی بشری ترسیم كرده است،‌ نخواهد داشت. ۱۳۹۱/۰۶/۱۵
نماز برترین‌ چیزی‌ است‌ كه‌ می‌تواند همه‌ی‌ افراد جامعه‌ی‌ مسلمان‌ را به‌ تهذیب‌ اخلاقی‌ و تعالی‌ روحی‌ و معنوی‌ برساند. سه‌ خصوصیت‌ عمده‌ در نماز هست‌ كه‌ نقش‌ برتر آن‌ را در تهذیب‌ نفس‌ و پرورش‌ روانی‌ انسانها پدید می‌آورد. نخست‌ آن‌ كه‌ نماز، با شكلی‌ كه‌ در اسلام‌ برای‌ آن‌ معین‌ گشته‌ یعنی‌ حركات‌ و اذكار مخصوص‌، به‌ طور طبیعی‌ نمازگزار را به‌ دوری‌ از گناه‌ و آلودگی‌ فرامی‌خواند: «ان‌ الصلوه‌ تنهی‌ عن‌ الفحشاء و المنكر». این‌ فراخوانی‌ پیوسته‌، توانایی‌ آنان‌ را دارد كه‌ هر كس‌ را از منجلابها رها سازد و عروج‌ بخشد. دو آن‌ كه‌ در او روح‌ پرستش‌ و خضوع‌ در برابر حضرت‌ باری‌ تعالی‌ را كه‌ محبوب‌ حقیقی‌ و فطری‌ هر انسان‌ است‌، زنده‌ می‌كند و غبار فراموشی‌ از این‌ حقیقت‌ درخشنده‌ را كه‌ در ژرفای‌ فطرت‌ او نهاده‌ شده‌ است‌ می‌سترد. سوم‌ آن‌ كه‌ به‌ جان‌ و دل‌ نمازگزار، آن‌ آرامش‌ و اطمینانی‌ را كه‌ شرط اصلی‌ موفقیت‌ در همه‌ی‌ عرصه‌های‌ زندگی‌ است‌، هدیه‌ می‌كند و تزلزل‌ و اضطراب‌ را كه‌ مانع‌ بزرگی‌ در راه‌ اقدام‌ مجدانه‌ برای‌ پرورش‌ اخلاقی‌ است‌، از او دور می‌سازد.
هر یك‌ از سه‌ خصوصیتی‌ كه‌ گفته‌ شد در خور آن‌ است‌ كه‌ با تدبر و ژرف‌ نگری‌ دیده‌ و سنجیده‌ شود و از این‌ راه‌ بسیاری‌ از معارف‌ نماز آشكار خواهد شد.
اكنون‌ هنگامی‌ كه‌ می‌بینیم‌ نماز با این‌ ویژگیها و كارسازی‌ استثنایی‌اش‌، گستردگی‌یی‌ به‌ اندازه‌ی‌ گستره‌ی‌ همه‌ی‌ جامعه‌ی‌ اسلامی‌، دارد، یعنی‌ همه‌ در هر حال‌ و هر جا وظیفه‌ دارند آن‌ را به‌ جای‌ آورند و هیچكس‌، هرگز از قلمرو این‌ فریضه‌ی‌ الهی‌ بیرون‌ نیست‌، در می‌یابیم‌ كه‌ اندازه‌ی‌ تأثیر آن‌ در تأمین‌ شرط نیكبختی‌ یك‌ ملت‌ و یك‌ جامعه‌، چقدر زیاد است‌.
حقیقت‌ آن‌ است‌ كه‌ هرگاه‌ در میان‌ مردمی‌، نماز ـ با همه‌ی‌ شرایطش‌ ـ رواج‌ داشته‌ باشد همین‌ یك‌ واجب‌ الهی‌ آنان‌ را تدریجا به‌ همه‌ی‌ نیكبختیها می‌كشاند و خیمه‌ی‌ دین‌ را در زندگی‌ آنان‌ برپا می‌سازد. ۱۳۷۴/۰۶/۱۴
نوع مطلب : امام خامنه ای (مدظله)، نماز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 1 مرداد 1392
صول انقلاب امور سلیقه‌‌‌‌‌اى نیست كه هر كه از یك گوشه‌‌‌‌‌اى در بیاید، سنگ اصول را به سینه بزند؛ بعد كه سراغ این اصول میرویم، مى‌‌‌‌‌بینیم بیگانه‌‌‌‌‌ى از انقلاب است. اصول انقلاب، اسلام است؛ قانون اساسى است؛ رهنمودهاى امام است؛ وصیت‌‌‌‌‌نامه‌‌‌‌‌ى امام است؛ سیاستهاى كلى نظام است كه در قانون اساسى معین شده است كه این سیاستهاى كلى بایست تدوین بشود؛ رهنمودهاى امام است؛ وصیت‌‌‌‌‌نامه‌‌‌‌‌ى امام است. [بخشی از بیانات در نماز جمعه بیستم شهریورماه هشتاد و هشت]


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

قطعنامه‌ی ۵۹۸ به روایت رهبر انقلاب

گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مورد قطعنامه‌ی ۵۹۸ به مناسبت سالگرد پذیرش آن منتشر شد.

*كاسه‌ی شهد و شیرینی به جای كاسه‌ی زهر...
هر كسى در این ایام، اظهارات مخالفان ما را در دنیا گوش كرده یا خوانده باشد، مى‌فهمد كه دشمنان نظام ما، چه‌طور از عزت امروز جمهورى اسلامى، از ته دل ناراحتند. پیروزى ملت ایران، به كام اینها تلخ آمد. خداى متعال، همه‌ى كارها را با حساب انجام مى‌دهد. یك روز بنده‌ى صالح خدا، آن انسان بزرگ و مخلص كه هیچ‌چیز را براى خودش نمى‌خواست و همه‌ى كارها را براى خدا مى‌كرد و همه چیز را براى او مى‌خواست، در قضیه‌ى قطعنامه گفت: كاسه‌ى زهر را نوشیدم. این تلخى را او تحمل كرد؛ ولى خداى متعال به آن بنده‌ى صالح عوض داد و هنوز دو سال و اندى نگذشته كاسه‌ى شهد و شیرینى پیروزى را به ملتش چشاند و كامشان را شیرین كرد. آن فداكارى، این ثمره را داشت. «اللهم ما بنا من نعمة فمنك لا اله الا انت». همه چیز متعلق به او و به اراده‌ى اوست.
سخنرانى در دیدار با گروه كثیرى از آزادگان و اقشار مختلف مردم، در اولین روز از هفته‌ى وحدت ۱۱/۰۷/۱۳۶۹


ادامه مطلب


نوع مطلب : امام خامنه ای (مدظله)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

بیانات در دیدار مسئولان نظام‌

دوازدهم ماه مبارك رمضان‌ ۱۴۳۴

بسماللهالرّحمنالرّحیم
الحمد لله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام على سیّدنا و نبیّنا ابىالقاسم المصطفى محمّد و على ءاله الأطیبین الأطهرین المنتجبین الهداة المهدییّن سیّما بقیّةالله فى الأرضین.
خداى متعال را سپاسگزاریم كه به ما عمر داد، فرصت داد، یك ماه رمضان دیگر را درك كنیم. از جملهى بركات این ماه، این محفل گرم و صمیمى و عمومى است، كه مسئولان كشور و كارگزاران عمدهى نظام در اینجا اجتماع پیدا میكنند؛ هم محفل دیدار و انس دوستان و مسئولان با یكدیگر است، هم محل شنیدن مطالبى كه انشاءالله  شنیدن آنها و گفتن آنها، براى كشور، براى مردم و براى فضاى عمومى جامعه مفید است.
 از برادران و خواهران عزیز تشكر میكنیم كه تشریف آوردید این جلسه را تشكیل دادید؛ از جناب آقاى رئیس جمهور هم تشكر میكنیم به خاطر این گزارش مبسوط و مشروحى كه بیان كردند. امیدواریم خداوند متعال به همهى مسئولین، به همهى شماها، به همهى كسانى كه در سرتاسر كشور در بخشهاى مختلف به انجام خدمات اشتغال دارند، توفیق بدهد و اجر بدهد و انشاءالله زحمات و خدمات شماها - هرجا كه هستید - در میزان عدل الهى دیده شود و مورد پاداش الهى قرار بگیرد.


ادامه مطلب


نوع مطلب : امام خامنه ای (مدظله)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :توضیحات : ایرانیان مردمانی از نژاد آریا بودند. در ادوار باستانی ایران،در هر دوره‌ای ایرانیان دین و آیینی‌ خاصی داشتند از جمله اینها و آیینهایی که هر دوره‌ای ایرانیان صاحب دینی بودند از جمله دینها و آیینهایی که ایرانیان از همان ابتدا در بین خود حفظ کردند آیین «مهر پرستی» یا «خورشید پرستی» بود که به آن «میترائیسم» هم گفته می‌شود


ادامه مطلب


نوع مطلب : کتابخانه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :بیتی به همراه جدیدترین کرک به  به همراه آموزش نصب قدم به قدم در قالب یک فایل PDFادامه مطلب


نوع مطلب : دانلودستان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 2 )    1   2   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ما در مطبوعات
 
 
بالای صفحه